Металург со пеколен старт во ЛШ - на гости во Монпелје - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23
Ракомет
23/09/2017 20:45
Ракомет
23/09/2017 19:04

Металург со пеколен старт во ЛШ – на гости во Монпелје

Металург со пеколен старт во ЛШ – на гости во Монпелје

Металург не можеше да има потешка задача на стартот од новата сезона во ЛШ, откако со утврдениот ждреб македонскиот вицепрвак на стартот од групата Д ќе мора да гостува во Монпелје. Францускиот тим е апсолутен фаворит за освојување на првото место во групата, па јасно е дека „металурзите“ својот најтежок меч ќе го играат на самиот старт, закажан за 13 до 17 септември.

Веднаш потоа ќе следат две домашни средби за клубот од Автокоманда, најпрвин со Бешикташ, а потоа и против екипата што преку квалификации ќе стигне до место во групата Д. Веднаш потоа ќе следат две гостувања на „исток“, најпрвин во Украина против Мотор Запорожје, а потоа и во Русија против Чеховски медведи.

Само за потсетување, пласман во следната фаза обезбедуваат најдобрите две екипи од групата, кои разигруваат со најдобрите од групата Ц за место во осминафиналето од Лигата на шампионите.

metalurg raspored

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.