Милан го реши Сасуоло, Монтела пак спаси жива глава - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Милан го реши Сасуоло, Монтела пак спаси жива глава

Милан го реши Сасуоло, Монтела пак спаси жива глава

Винченцо Монтела доби уште еден клучен натпревар на клупата на Милан, откако неговиот тим славеше на гостувањето против Сасуоло (0-2) во мечот што беше „да се биде или не“ за овој стратег, кој во случај на пораз сигурно ќе добиеше отказ.

Сепак, „росонерите“ уште еднаш одиграа одлично кога беше најважно за нивниот тренер, користејќи ја кризата на Сасуоло, оставајќи го овој тим без постигнат гол на четири натпревари во низа. На спротивната страна, Ромањоли со удар со глава го отвори резултатот пред самиот крај на првото полувреме, пред Сусо со прекраен гол по соло-акција да ги постави конечните 0-2.

Милан со вечерашниот триумф се искачи на седмото место на табелата со 19 бода, тринаесет помалку од лидерот Наполи.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.