Милевски: Мотивирани сме да го покажеме квалитетот против Австрија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Милевски: Мотивирани сме да го покажеме квалитетот против Австрија

Милевски: Мотивирани сме да го покажеме квалитетот против Австрија

Селекторот на младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година, Благоја Милевски, денеска во хотелот „Александар Палас“ ги собра младите репрезентативци кои во наредните денови ќе се подготвуваат за квалификацискиот натпревар против Австрија на 14 ноември. По оној непријатен пораз од Гибралтар, тој очекува неговите избраници да покажат квалитет на дуелот со Австрија, што ќе се одигра на арената „Филип Втори“ во Скопје.

„Гибралтар е зад нас, да го заборавиме, и да се фокусираме на тоа што не очекува. Верувам дека сите фудбалери се мотивирани да покажат дека имаат несомнен квалитет, а тоа треба да го демонстрираат на теренот. Австрија е квалитетна селекција, но ние размислуваме за нашиот приод и нашата игра, и секако дека доколку бидеме оние вистинските, можеме да оствариме позитивен резултат“, вели селекторот Милевски.

Проблеми од здравствена природа имаат играчот од средниот ред Енур Тотре, но докторскиот тим прави напори да го оспособи за настап на дуелот против Австрија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.