Милевски: Може да кажам само - големо БРАВО за момците! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Милевски: Може да кажам само – големо БРАВО за момците!

Милевски: Може да кажам само – големо БРАВО за момците!

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски не го криеше задоволството од извонредниот старт на новата генерација млади фудбалери во новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2019 во Италија.

Македонија во Ереван славеше убедливо со 0-3 против Ерменија, сето тоа за огромно задоволство на стручниот штаб и Милевски, кој не ги штеди и пофалбите за своите избраници…

„Мора да кажам дека одигравме навистина одличен натпревар, а момците покажаа дека имаат квалитет и потенцијал да бидат максимално конкурентни и во овој квалификациски циклус. Може само да им честитам на начинот на кој одиграа во Ереван, и да кажам само едно големо БРАВО“ – изјави за ЕКИПА веднаш по натпреварот во Ереван, селекторот Благоја Милевски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.