Милевски: Ветив дека секогаш ќе играме на победа, 60 минути бевме „егал“ со Шпанија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Милевски: Ветив дека секогаш ќе играме на победа, 60 минути бевме „егал“ со Шпанија

Милевски: Ветив дека секогаш ќе играме на победа, 60 минути бевме „егал“ со Шпанија

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Боби Милевски, потврди дека не може да се биде задоволен по вака убедлив пораз, но во секој случај ја потенцираше храбрата игра како позитивна одлика на нашиот национален тим.

Што да се каже по поразот од 5-0… нема да биде лесно да се вратиме во ритам за следниот меч со Србија, но во секој случај сум задоволен од играта, бидејќи речиси 60 минути бевме „егал противник“ на гигант како Шпанија. Не го велам ова метафорично, ние навистина имавме идентичен посед на топка, креиравме шанси, добро ги организиравме нападите, имавме повеќе шутеви кон противничкиот гол. За жал, по 60 минута како да загубивме сила, не можевме да го издржиме темпото. Јас уште од првиот ден како селектор ветив дека на секој натпревар ќе играме за да победиме, тоа го покажавме и на оваа средба без оглед на конечниот резултат. Следна е Србија, уште една силна репрезентација против која очекувам да се прикажеме во уште подобро светло“ – изјави Милевски по натпреварот.


 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.