Најдобрите спортски фотографии за 2016 година (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
19/08/2017 10:30
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19

Најдобрите спортски фотографии за 2016 година (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најдобрите спортски фотографии за 2016 година (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Рушење на светски рекорди, бројни олимписки златни медали, титули првенци – на клупско и на континентално ниво се само дел од настаните кои ја одбележаа оваа спортска година. Британскиот магазин „Мирор“ ги одбра фотографиите кои засекогаш ќе бидат сведоци во пишувањето на новата спортска историја.

Шампионското славје на Лестер, Шонае Милер која се фрли на патеката за да победи и освои златен медал на трката од 400 метри на ЛОИ, повредата на кристијано Роналдо во финалето на Европското првенство во фудбал, а потоа и славјето, фудбал на кал, трансферот на Златан Ибрахимовиќ во Манчестер јунајтед, американската гимнастичарка Раган Смит која е речиси двојно пониска од Деандре Џордан се само дел од фотографиите кои ги одбра „Мирор“ какод ел од најдобрите моменти за изминатата година…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.