Митревски во елемент во триумфот на Констанца - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Митревски во елемент во триумфот на Констанца

Митревски во елемент во триумфот на Констанца

Екипата на Констанца за која настапуваат македонските репрезентативци Никола Митревски и Велко Марковски славеше убедлива победа против Фагарас (33-22) во 9.коло од првенството на Романија. Митревски во одлично издание го бранеше голот на Констанца во сите 60 минути. Македонскиот репрезентативец запиша 19 одбрани и еден погодок и беше еден од најзаслужните за победата на својот тим.

Велко Марковски имаше стандарден придонесе во одбраната на Констанца, а во нападот најефикасни со по пет гола беа Буричеа, Црноглавац и Нистор.

За Констанца моментно е на 8.место на табелата, со четири победи, две нерешени и три порази по првите девет кола во Романија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.