Младинците поразени на втората контрола со Катар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Младинците поразени на втората контрола со Катар

Младинците поразени на втората контрола со Катар

Младинската репрезентација на Македонија претрпе пораз од 25-23 на вториот контролен дуел против селекцијата на Катар што се одигра во Доха. По вчерашниот триумф од 25-24, селекторот Темелковски им даде шанса на сите ракометари да ги покажат своите квалитети, но и да испроба уште неколку тактички варијанти пред почетокот на СП во Алжир.

По првото полувреме резултатот гласеше 13-11 за Катар, а за разлика од првиот меч овојпат Македонија не успеа да направи пресврт во вториот дел, па го загуби овој меч.

Филип Талески со седум гола беше прв стрелец на овој натпревар, пред Димитриоски и Велковски со по три погодоци.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.