Младите подготвени за новиот почеток: Финален тренинг пред Ерменија (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Младите подготвени за новиот почеток: Финален тренинг пред Ерменија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Младите подготвени за новиот почеток: Финален тренинг пред Ерменија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Младата репрезентација на Македонија го одработи финалниот тренинг во Ереван пред утрешниот натпревар со Ерменија, прв за нас во новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2019 во Италија.

Селекторот Благоја Милевски води нова генерација млади фудбалери желна да го стигне успехот на претходната генерација која не однесе, за првпат во историјата, до настап на Европско првенство.

Стручниот штаб се соочува со мали проблеми пред утрешниот дуел, поради здравствените проблеми на Кулески и Абаз, но и двајцата го одработија вечерашниот тренинг. Колку ќе бидат комплетно подготвени за настап, ќе се знае во текот на утрешниот ден.

Доцна ноќва во Ереван пристигнува и Елиф Елмас кој, без сомнение, ќе биде од огромно значење за тимот на Милевски.

Натпреварот меѓу Ерменија и Македонија се игра утре со почеток од 17 часот на стадионот на Академијата на Фудбалската федерација на Ерменија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.