Младите ракометарки покажаа сила (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15
АвтоМото
29/03/2017 21:27

Младите ракометарки покажаа сила (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Младите ракометарки покажаа сила (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Младите македонски ракометарки експресно го оставија зад себе убедливиот пораз од Унгарија, па вечерва против Молдавија го покажаа својот квалитет. Противникот беше далеку од рангот на „црвено-жолтите“, но самодовербата сигурно се зголемува со победи од 19 гола разлика (44-25).

А токму таа самодоверба ќе биде неопходна на утрешниот дуел со Фарските острови, кој ќе биде решавачки за пласман на претстојното Европско првенство за ракометарки до 19 години. Ако се повтори играта како вечерва против Молдавија, билетот за ЕП ќе биде на дофат.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.