Момчето што додаваше топки го слави цела Панама (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Момчето што додаваше топки го слави цела Панама (ВИДЕО)

Момчето што додаваше топки го слави цела Панама (ВИДЕО)

Панама се пласира на Светското првенство во Русија, откако ја совлада Костарика со 2-1. Роман Торес го постигна победничкиот гол во 88.минута, но цела Панама го слави момчето што додаваше топки.

По примениот гол, Костарика тргна во фуриозни напади кон голот на Панама, а во еден момент, момчето што додава топки истрча крај аут – линијата и ја шутна топката далеку наместо да ја врати назад за фудбалерите на гостинската селекција. Срамен потег од спортски аспект, но ’херојски’ кога е Панама во прашање…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.