Момент кој предизвика тензии: Ибраими глумеше пенал, па доби картон... (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Момент кој предизвика тензии: Ибраими глумеше пенал, па доби картон… (ВИДЕО)

Момент кој предизвика тензии: Ибраими глумеше пенал, па доби картон… (ВИДЕО)

Шкендија беше далеку подобар противник од Вардар во првиот дел од дерби пресметката на стартот од новата сезона. Но, сепак не успеа да стигне до посакуваниот погодок и покрај шансите на Хасани, Радески, Жуниор, Ибраими…

Еден момент предизвика тензии на теренот кога во 24. минута Бесарт Ибраими се обиде да изнуди пенал. Сепак, очигледно е дека немаше никаков контакт со капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров, па Ибраими на крајот сосема заслужено доби жолт картон од судијата Димитар Мечкаровски за глума.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.