Монако го растури Генгамп и го следи чекорот на ПСЖ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Монако го растури Генгамп и го следи чекорот на ПСЖ

Монако го растури Генгамп и го следи чекорот на ПСЖ

Фудбалерите на Монако го декласираа Генгамп на домашен терен, совладувајќи го со 6-0. Со тоа на најдобар начин му одговорија на лидерот ПСЖ, кој претходно со 0-5 го победи Анже на гости. Монако сега има четири бода негатива во однос на „светците“ на врвот на табелата во францускиот шампионат.

Карилјо го отвори резултатот, а Траоре зголеми на 2-0 во воведниот период од мечот. Кеита Балде го постигна третиот гол за „кнезовите“, а Фабињо од пенал донесе убедливи 4-0 уште на полувремето. Во вториот дел, Карилјо и Траоре постигнаа уште по еден погодок за комплетирање на впечатокот и за огромна победа.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.