Мото ГП: Довициозо го запре Маркез во Австрија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Мото ГП: Довициозо го запре Маркез во Австрија

Мото ГП: Довициозо го запре Маркез во Австрија

Андреа Довициозо ја прекина серијата успеси на Марк Маркез, успевајќи да триумфира пред шпанскиот мотоциклист во драматичното австриско гран-при од Мото ГП шампионатот.

Италијанецот водеше жестока битка до самиот крај, за да буквално во последниот свиок го мине Маркез и да стигне до својата трета победа сезонава. Дани Педроза го освои третото место откако стартуваше од осмата позиција, а денешната трка беше разочарувачка за Валентино Роси, кој на крајот го освои само седмото место.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.