МТКФ го организираше карате купот „13 Ноември“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

МТКФ го организираше карате купот „13 Ноември“

МТКФ го организираше карате купот „13 Ноември“

По повод 13 Ноември, Денот на ослободување на градот Скопје, во Будо карате центарот Недеви се одржа традиционалниот карате куп “13 Ноември“ и државниот шампионат во фуку-го и ен-бу за сениори, јуниори, кадети и деца.

mtkf 45

Постигнати се следните резултати:

rezultati mtkf

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.