Му треба помош на Вардар: Кучето се изнервира, сакаше да даде гол (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Му треба помош на Вардар: Кучето се изнервира, сакаше да даде гол (ФОТО)

Му треба помош на Вардар: Кучето се изнервира, сакаше да даде гол (ФОТО)

Го игра Вардар последниот меч од Лигата на Европа, и се труди да оствари победа против Розенборг. Но, не им оди на „црвено-црните“ во второто полувреме, па едно куче влета на теренот, покажувајќи нервоза…

Kuce vo LE

И тоа сака Вардар да стигне до победа, па не сакаше ниту да излезе лесно од теренот. Се обиде Гачевски да го тргне, па тоа некако се смилува….

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.