Мунир и даде гол на Барса, па се извини (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/04/2017 22:45
Кошарка
26/04/2017 21:38
Кошарка
26/04/2017 20:49
Ракомет
26/04/2017 19:27

Мунир и даде гол на Барса, па се извини (видео)

Мунир и даде гол на Барса, па се извини (видео)

Мунир Ел Хадади важи за „дете на Барса“, па на овој фудбалер не му беше сеедно кога во финишот од првото полувреме го замолкна „Камп ноу“ постигнувајќи гол за Валенсија за израмнување на 2-2.

Веднаш откако топката заврши во мрежата Мунир не славеше, туку ги склопи рацете во знак на извинување до екс-соиграчите и до навивачите на својот поранешен клуб. Впрочем, Мунир е во Валенсија на позајмица, па не се исклучува можноста тој летово да се врати на „Камп ноу“.

Овој млад голгетер сезонава постигна пет погодоци за Валенсија во Примера, што е повеќе од головите што ги постигна за Барса во елитното шпанско фудбалско друштво во претходните две сезони (четири погодоци).


Munir El Haddadi Amazing Goal HD – FC Barcelona… by sharmanher

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.