Мурињо го сака проблематичниот бек на ПСЖ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23
Ракомет
23/09/2017 20:45
Ракомет
23/09/2017 19:04

Мурињо го сака проблематичниот бек на ПСЖ

Мурињо го сака проблематичниот бек на ПСЖ

Во комплетирањето на Манчестер јунајтед за следната сезона, Жозе Мурињо освен напаѓач бара и сигурен дефанзивец. На таа позиција Португалецот сака во својот тим да го донесе контраверзниот бек на ПСЖ, Серж Орие.

Според француските медиуми, репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, веќе ја договорил соработката со „црвените ѓаволи“. Орие на „Олд Трафорт“ би требало да пристигне како замена за 31-годишниот Антонио Валенсија кој е прекомандуван од десно крило на десен бек.

Орие со ПСЖ има договор до крајот на сезоната во 2019, но парискиот тим е подготвен да го продаде доколку добие соодветна понуда.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.