Муслин заминува од кормилото на Србија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Муслин заминува од кормилото на Србија

Муслин заминува од кормилото на Србија

Ги одведе на Светско првенство, а тие сега ќе го сменат. Славољуб Муслин нема да биде веќе селектор на Србија, пишува весникот „Спортски Журнал“. Тој нема да го соопшти списокот на фудбалери за претстојните пријателски натпревари со Кина и со Јужна Кореја, туку тоа ќе го сторат неговите помошници Младен Крстајиќ и Горан Буњевчевиќ.

Според информациите кај нашиот северен сосед, челниците на српскиот фудбал се незадоволни од последните игри на репрезентацијата, иако Србија успеа да се пласира на мундијалот во Русија. Досега се одвиваа преговори, но „Спортски Журнал“ категорично тврди дека Муслин дефинитивно си заминува, а раководството на ФСС ќе го бара најдоброто можно решение за нов селектор. Како сериозен кандидат се споменува Драган Стојковиќ Пикси, но тој самиот ја демантираше можноста да се врати од Кина и да ја предводи Србија на Светското првенство.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.