Муслиу: Македонија има светла фудбалска иднина - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Муслиу: Македонија има светла фудбалска иднина

Муслиу: Македонија има светла фудбалска иднина

Висар Муслиу имаше уште еден одличен настап за македонската репрезентација. Во ситуација кога во одбранбената линија немаше премногу работа, членот на Вардар одлично се снајде по еден корнер на Алиоски и во 36. минута ја затресе мрежата на Лихтенштајн, кршејќи го отпорот на гостите и најавувајќи ја убедливата победа. Муслиу по мечот не го криеше задоволството за голот, но и за целокупното издание на нашиот национален тим, кое дава верба во посветла иднина.

Среќен сум што го постигнав својот првенец за македонската репрезентација и уште посреќен што прославивме убедлива победа. Мислам дека во следниот циклус ќе можеме да направиме уште подобар пласман, а секако и успеси во Лигата на нации. Македонија има светла иднина во фудбалот, оваа одлична атмосфера треба да ја задржиме и да ја надградиме. Имаме одличен спој на младост и искуство“ – истакнува Висар Муслиу.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.