Муслиу: Се чувствувам подобро, посакуваме триумф и против Норвешка - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Муслиу: Се чувствувам подобро, посакуваме триумф и против Норвешка

Муслиу: Се чувствувам подобро, посакуваме триумф и против Норвешка

Македонската фудбалска репрезентација утре, со почеток во 18.30 часот, на арената „Филип Втори“ ќе го одигра последниот натпревар во 2017 година. Репрезентативците сакаат да ја заокружат со уште еден успех, по позитивните резултати што ги направија во серија на крајот од завршениот квалификациски циклус.

Дефанзивецот на Вардар, Висар Муслиу, кој пристигна со повреда, се чувствува подобро и во последен момент докторскиот тим ќе одлучи дали ќе биде способен за настап против Норвежаните. Но, тој ја пренесува одличната атмосфера во националниот тим и размислувањата да се победи Норвешка на утрешниот дуел.

„Се чувствувам многу подобро. Имав проблеми со мускулот на стартот од подготовките, но сега сум многу подобро и се надевам дека ќе можам да одговорам на задачите. Атмосферата во репрезентацијата е на високо ниво, размислуваме позитивно и сакаме со успех да ја заокружиме оваа 2017 година. Верувам дека сите што ќе настапат, ќе го дадат својот максимум за да стигнеме до посакуваниот триумф“, изјави Висар Муслиу.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.