МЗТ е беда и очај: Мега-негатива за едно полувреме - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

МЗТ е беда и очај: Мега-негатива за едно полувреме

МЗТ е беда и очај: Мега-негатива за едно полувреме

Огромната криза во редовите на МЗТ Скопје од ден на ден се повеќе се продлабочува, за македонскиот првак денеска да го допре дното, со очајното прво полувреме што го игра против Мега Бемакс.

„Сино-белите“ не личат на шампионски, туку на селски тим, повторно играат катастрофална одбрана, а не им оди ниту во нападот, па неслучајно по 20 минути игра имаат огромен 21 поен негатива.

Најавата дојде за само две минути, колку што им беше потребно на гостите да поведат со 0-9. Следеше тајмаут на Тодоров, но ситуацијата не се промени премногу, Трајковски доби две лични грешки, па мораше набрзо да го напушти теренот, a без еден од своите клучни играчи „металците“ делуваа загубено. Тој се врати пред крајот на првата четвртина и со пет поени придонесе да дојде до кратко будење во нападот, но не и за поправање на впечатокот, бидејќи Мега доминираше во вторите 10 минути и на одмор заслужено замина со преубедливи 36-57.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.