МЗТ Скопје ги запали „моторите“ (фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20
Коментари
18/09/2017 13:09

МЗТ Скопје ги запали „моторите“ (фотогалерија)

МЗТ Скопје ги запали „моторите“ (фотогалерија)

Под водство на старо-новиот тренер, Александар Тодоров, МЗТ Скопје вечерва во големата сала од СЦ „Јане Сандански“ ги стартуваше подготовките за новата сезона во која аеродромци ќе атакуваат на седма титула во низа, воедно и ќе се обидат да се вратат на тронот во Купот на Македонија.

Главни играчи на тимот се очекува да бидат Дамјан Стојановски и Бојан Трајковски, а штета е што стартот на сезоната ќе го пропушти Марко Симоновски, кој уште неколку месеци ќе биде надвор од терените.

Од странските кошаркари присутен беше само плејмејкерот Гарсија, доаѓањето на двајцата Американци Даниел Џенсн и Брент Бејли се очекува во текот на ноќта, па и тие од утре ќе му бидат на располагање на тренерот Тодоров. Веќе се договорени и неколку пријателски средби, се со цел „металците“ да бидат максимално подготвени за стартот на сезоната и премиерниот дуел од АБА-лигата против Партизан, закажан за крајот на септември.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.