МЗТ Скопје го преслуша Левски во Софија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

МЗТ Скопје го преслуша Левски во Софија

МЗТ Скопје го преслуша Левски во Софија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората по ред победа на пријателските натпревари во текот на подготовките за новата сезона, откако вечерва во Софија го совладаа тимот на Левски со 78-67.

Даниел Џенсен со 20 поени беше најефикасен во составот на „металците“, Ерик Гарсија постигна 14, Јуре Лалиќ 11, а Адем Мекиќ реализира 10 поени. Брет Бејли мечот го заврши со 9 поени, а Бојан Трајковски и Дамјан Стојановски беа стрелци на по 7 поени.

Утре МЗТ Скопје Аеордром ќе одигра уште еден меч во Софија и тоа против бугарскиот шампион Лукоил Академик (18 часот).

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.