МЗТ загуби, ама потегот ќе се памети: Гарсија нафрли, а Минчев душмански ја заби топката (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

МЗТ загуби, ама потегот ќе се памети: Гарсија нафрли, а Минчев душмански ја заби топката (ВИДЕО)

МЗТ загуби, ама потегот ќе се памети: Гарсија нафрли, а Минчев душмански ја заби топката (ВИДЕО)

МЗТ Скопје Аеродром загуби од Цибона на домашен терен, но акцијата на Гарсија и Минчев можеби ќе биде избрана и за потег на колото во АБА – лигата. Американецот одлично нафрли пред кошот на Цибона, а Минчев душмански ја заби топката…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.