На одбраната и требаше сила - тука е Рохо „бананамен“ (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

На одбраната и требаше сила – тука е Рохо „бананамен“ (видео)

На одбраната и требаше сила – тука е Рохо „бананамен“ (видео)

Хуан Мата го постигна водечкиот гол за Манчестер јунајтед против Ростов, по што следеше период кога одбраната на „ѓаволите“ мораше да го издржи притисокот на гостите од Русија.

Жозе Мурињо знае што им е потребно на неговите играчи, но „специјалниот“ се надмина себеси кога преку Ешли Јанг му испрати на Маркос Рохо банана, за да добие на сила за завршницата од натпреварот.

Ситуацијата беше несекојдневна и смешна, но целта ги оправдува средствата – Јунајтед не прими гол до крајот и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на Европа.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.