Надал го преслуша Русинот Рублев за полуфинале на УС Опен - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Надал го преслуша Русинот Рублев за полуфинале на УС Опен

Надал го преслуша Русинот Рублев за полуфинале на УС Опен

Првиот светски рекет Рафаел Надал без никакви проблеми се пласира во полуфиналето на гранслем турнирот УС Опен, совладувајќи го лесно и убедливо, со 3-0 во сетови, рускиот тенисер Андреј Рублев. 19-годишниот тенисер едноставно беше премногу импресиониран од дуелот со Надал и не покажа зошто во моментов е на 53.позиција на АТП – листата.

Надал го освои првиот сет со 6-1, а во вториот му препушти два гема на Рублев. Идентично го заврпи и третиот сет, и сега во полуфиналето го очекува подобриот од мечот меѓу Роџер Федерер и Хуан Мартин Дел Потро, кој се игра рано наутро по македонско време.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.