Награда за добрите игри: Димитријевиќ со нов договор со Хувентуд - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Награда за добрите игри: Димитријевиќ со нов договор со Хувентуд

Награда за добрите игри: Димитријевиќ со нов договор со Хувентуд

Ненад Димитријевиќ со години наназад важеше за голем талент, а македонскиот плејмејкер сезонава конечно доби шанса на сениорско ниво во тимот на Хувентуд – и одлично ја користи. Добрите игри на младиот Македонец останаа забележани од страна на челниците на Хувентуд, кои денеска потпишаа нов договор со Димитријевиќ со важност до 2021 година.

dimitrijevic huventud

Постигнавме договор со Димитријевиќ, според кој овој кошаркар и во следните четири години ќе го носи дресот на нашиот клуб“ – објави Хувентуд на својата официјална веб-страница.

Димитријевиќ (19 години) е дел од Хувентуд уште од 2012 година, кога на 14-годишна возраст се пресели во Бадалона. По добрите игри во Ендеса лигата, за очекување е овој кошаркар да добие шанса и во сениорската репрезентација на Македонија во следните претквалификации за СП 2019 во Кина.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.