Награди за најдобрите млади тенисери од Фондацијата на Федерер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Награди за најдобрите млади тенисери од Фондацијата на Федерер

Награди за најдобрите млади тенисери од Фондацијата на Федерер

На 07 и 08 октомври 2017 год. ќе се одржи турнирот во тенис за млади во организација на Ротари клуб Скопје. Имајќи предвид дека на првиот тениски турнир силите ги одмеруваа 15 деца, на годинешниов, шести по ред турнир – веќе етаблиран традиционален настан, се очекува уште поголема заинтересираност. Традиционално, турнирот ќе се одржи на тениските терени на Клубот МТП во Скопје, чии терени се наоѓаат веднаш до гимназијата Ѓорги Димитров.

Почетокот е во 10:30 часот на 7 октомври, а во 11:00 часот на 8 октомври. На турнирот ќе настапуваат учесници во две категории: девојчиња до 14 год. и момчиња до 14 год.

Ротари клуб Скопје и Фондацијата на Федерер ќе обезбедат награди за најдобрите учесници во двете категории.

Slika (1)

За сите заинтересирани сè уште постои можност за пријавување на +389 78 398 767 или на Facebook фан страницата на Ротари клуб Скопје: https://www.facebook.com/RotaryClubSkopje.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.