Најдобри одбрани во ЛШ: Борко, Штербик, Арсиќ... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
28/07/2017 0:03
Ракомет
27/07/2017 20:56
Фудбал
27/07/2017 20:21
Ракомет
27/07/2017 13:26

Најдобри одбрани во ЛШ: Борко, Штербик, Арсиќ…

Најдобри одбрани во ЛШ: Борко, Штербик, Арсиќ…

ЕХФ попладнево ја објави и топ-листата од 30-те најдобри голмански интервенции во оваа 2016 година во Лигата на шампионите. На неа се најде Борко Ристовски со одличната одбрана на дуелот Некар Левен – Вардар, Арпад Штербик зазеде две позиции, исто како и голманот на Металург, Дарко Арсиќ, кој воедно е петтопласиран со двојната интервенција на дуелот со Ла Риоха.

На чело на оваа ранг-листа се наоѓа голманот на Некар Левен, Микаел Апелгрен, со двојната одбрана на дуелот со Вардар во Скопје.

Уживајте во 30-те најдобри одбрани во елитното европско натпреварување, во кои има место и за Омејер, Алиловиќ, Ландин, Волф, Миклер…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.