Најдобри се...Спировски, Барди, Елмас, Седлоски, Ставрев...(ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Најдобри се…Спировски, Барди, Елмас, Седлоски, Ставрев…(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најдобри се…Спировски, Барди, Елмас, Седлоски, Ставрев…(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалската 2017 година ја оставаме зад нас. Најдобрите ги добија заслужените признанија. Стефан Спировски и Енис Барди се најдобрите во сениорска конкуренција, Елиф Елмас е најдобар млад фудбалер, Александар Ставрев најдобар судија, Бесарт Ибраими нај-стрелец, а Гоце Седлоски најдобар тренер…

Илија Матеничаров е најдобриот фудбалски работник, селекторите Вујадин Станојковиќ и Горан Станиќ добија посебни признанија за развој на младинскиот фудбал, откако се пласираа со своите репрезентации во елитни квалификации, за првпат во историјата на мак – фудбалот.

IMG_1612
IMG_1563
IMG_1589
IMG_1527
IMG_1442
IMG_1445
IMG_1261
IMG_1347
IMG_1379
IMG_1397
ffm 2 del (1)
IMG_1018
ffm 2 del (2)
ffm 2 del (3)
ffm 2 del (4)
ffm 2 del (5)
ffm 2 del (6)
ffm 2 del (7)
ffm 2 del (8)
ffm 2 del (9)
ffm 2 del (10)

НАЈДОБРИТЕ ВО МАКЕДОНСКИОТ ФУДБАЛ ЗА СЕЗОНАТА 2016/17

Најдобар фудбалер за 2016/17 – Стефан Спировски

Најдобар фудбалер во странство – Енис Барди

Најдобар тренер – Гоце Седлоски

Најдобар стрелец во сезоната 2016/17 – Бесарт Ибраими

Фер – плеј екипа – ФК Работнички

Најдобар фудбалски судија – Александар Ставрев

Признание за развој на младинскиот фудбал – Вујадин Станојковиќ

Признание за развој на младинскиот фудбал – Горан Станиќ

Најдобар фудбалски работник – Илија Матеничаров

Најдобар тренер во футсал – Зоран Лекиќ

Најдобар играч во футсал – Александар Глигоров

Најдобар тренер во младински фудбал – Горан Станковски

Најдобар клуб во младински фудбал – ФК Работнички

Најдобар стрелец во младински фудбал – Александар Мишов

Најдобар младински фудбалер – Елиф Елмас

Најдобар тренер во женски фудбал – Кирил Изов

Најдобар играч во женско првенство – Илза Максути

Најдобар стрелец во женски фудбал – Ленче Андреевска

IMG_1496
IMG_1220
IMG_1233
IMG_1283
IMG_1317
IMG_1330
IMG_1474
IMG_1079
IMG_1176
IMG_1105
IMG_1127
IMG_1131
IMG_1052
IMG_1027
IMG_1031
IMG_1034
IMG_1005
IMG_1017
IMG_0997
IMG_1018
IMG_1029
IMG_1064
IMG_1469
IMG_1474
IMG_1433
IMG_1624

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.