Најдобрите голови од првата рунда во СЕХА (ВИДЕО)

Регионалното ракометно натпреварување го имаше својот старт, и веднаш донесе на сцена возбудлив ракомет. Европскиот првак Вардар лесно излезе на крај со подмладениот Металург, и се чини дека ќе биде главен фаворит за титулата оваа сезона. Екипите се уште се „загреваат“, но веќе на стартот видовме одлични потези и прекрасни голови во СЕХА…

Се вчитува...