Најдобрите голови од првата рунда во СЕХА (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Најдобрите голови од првата рунда во СЕХА (ВИДЕО)

Најдобрите голови од првата рунда во СЕХА (ВИДЕО)

Регионалното ракометно натпреварување го имаше својот старт, и веднаш донесе на сцена возбудлив ракомет. Европскиот првак Вардар лесно излезе на крај со подмладениот Металург, и се чини дека ќе биде главен фаворит за титулата оваа сезона. Екипите се уште се „загреваат“, но веќе на стартот видовме одлични потези и прекрасни голови во СЕХА…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.