Нани: Не бевме најдобриот национален тим на Португалија, но ќе нè паметат... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/08/2017 18:54
Кошарка
20/08/2017 14:14
Кошарка
19/08/2017 23:06
Кошарка
19/08/2017 22:06

Нани: Не бевме најдобриот национален тим на Португалија, но ќе нè паметат…

Нани: Не бевме најдобриот национален тим на Португалија, но ќе нè паметат…

Португалскиот репрезентативец, Нани се наврати на освоената титула на Европското првенство со Поргуалија. Тој смета дека таа селекција не била најдобрата, но верува  дека ќе останат запаметени.

„Ние го освоивме Европското првенство и тоа е еден од најубавите моменти во мојот живот. Многу денови славевме. Кога ќе се собереме со репрезентативците, си раскажуваме што се случило. Ние не бевме најдобрата генерација на Португалија, но ќе бидеме запаметени поради тоа што го направивме“ – истакна Нани.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.