Наполи сигурен: Мертенс промаши пенал, па даде еврогол - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Наполи сигурен: Мертенс промаши пенал, па даде еврогол

Наполи сигурен: Мертенс промаши пенал, па даде еврогол

Наполи стигна до нова победа во Серија А, откако на гостински терен го совлада тимот на Емполи со 2-3. „Наполитанците“ одиграа фуриозно прво полувреме во кое поведоа со 2-3, па ниту падот на концентрацијата во вторите 45 минути не ги замрси сметките на тренерот Сари.

Мертенс промаши пенал за Наполи при резултат 0-0 во шестата минута, но Белгиецот потоа се искупи со еврогол од слободен удар. Играч на натпреварот сепак беше Лоренцо Инсиње, кој со два погодоци беше најзаслужен за овој триумф на тимот од Неапол. Домаќините во второто полувреме два пати го матираа Реина, Ел Кадури од слободен удар и Макароне од пенал, но тоа сепак беше премалку за да се замрсат сметките на гостинскиот состав.


Lorenzo Insigne Goal vs Empoli (0-1) by allsports0


Dries Mertens Goal HD – Empoli 0-2 Napoli – 19… by livescoreIn


Lorenzo Insigne second Goal HD – Empoli 0-3… by timefootball


Omar El Kaddouri Goal HD – Empoli 1-3 Napoli… by timefootball


Massimo Maccarone GOAL HD – Empoli 2-3 Napoli… by timefootball

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.