Наполи со рекордни цени на влезниците за дуелот со Реал Мадрид во ЛШ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Наполи со рекордни цени на влезниците за дуелот со Реал Мадрид во ЛШ

Наполи со рекордни цени на влезниците за дуелот со Реал Мадрид во ЛШ

Италијанскиот калчолигаш Наполи во осминафиналето на Лигата на шампионите ќе ги одмери силите со актуелниот европски првак Реал Мадрид, и се реши тоа да го искористи за добро да ја наполни клупската каса. Раководството на „наполитанците“ постави рекордни цени на влезниците за дуелот што ќе се игра на „Сан Паоло“. Најевтините билети ќе чинат 50 евра, но најскапите достигнуваат цена и до 350 евра.

Наполи одлучи да ги продава билетите во два периоди. Во претпродажба ќе бидат малку поевтини, и ќе се движат од 50 евра во пределот кај најверните фанови на клубови, до 250 евра во централните редови на главната трибина. Токму овие билети во вториот продажен рок, кој е закажан од 31.јануари, па до средината на февруари, ќе достигнат и цена од 350 евра.

Сепак, и покрај ваквите цени на билетите, знаејќи ја страста на „наполитанците“ за фудбалот, јасно е дека целиот капацитет на стадионот „Сан Паоло“ ќе биде распродаден.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.