Наташа Андонова стрелец во триумфот на Барселона - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Наташа Андонова стрелец во триумфот на Барселона

Наташа Андонова стрелец во триумфот на Барселона

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова беше стрелец на погодок за својот тим Барселона на дуелот против Хуелва во рамките на шпанското фудбалско првенство. Каталонскиот тим славеше со 3-0, а Андонова го постигна третиот гол за Барса во 74.минута. Двоен стрелец беше Патриција Гуихаро.

Барселона води трка за шампионската титула во Шпанија со тимот на Атлетико Мадрид, а досега и двете екипи имаат само по едно реми меѓу победничкиот чекор.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.