Наташа Андонова стрелец за Барселона во ЛШ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Наташа Андонова стрелец за Барселона во ЛШ

Наташа Андонова стрелец за Барселона во ЛШ

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова беше стрелец на погодок за својот тим Барселона на првиот осминафинален меч од Лигата на шампионките против литванскиот тим Гинтра. Барселона победи со убедливи 0-6 на гости, а Андонова го постигна шестиот погодок за каталонскиот состав.

Македонската фудбалерка влезе на овој натпревар како резерва во 65.минута, а и таа минутажа и беше доволна за да успее да се запише меѓу стрелците. По убедливиот триумф во Литванија, јасно е дека Барселона се наоѓа на чекор до пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионките.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.