Натпреварот Академија Пандев - Вардар Неготино одложен - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
23/06/2017 23:11
Фудбал
23/06/2017 22:38
Фудбал
23/06/2017 22:44
Ракомет
23/06/2017 21:27

Натпреварот Академија Пандев – Вардар Неготино одложен

Натпреварот Академија Пандев – Вардар Неготино одложен

Натпреварот Академија Пандев – Вардар Неготино од второлигашката конкуренција, кој требаше да се одигра денеска со почеток во 16 часот е одложен за вторник. Причина е трагичната смрт на членот на Академија Пандев и македонски репрезентативец, Филип Лазаревски. Тој трагично го загуби својот млад живот во сообраќајна несреќа, по пад со мотоцикл.

Мечот ќе се одигра во вторник (18.04.2017) со почеток во 16 часот.

Останатите мечеви ќе се одиграат денеска: Металург – Велазерими, Скопје – Тиквеш, Новаци – Тетекс, Еуромилк – Х. Турново.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.