Навивач на Селтик влета во терен за да го сопре Мбапе (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Навивач на Селтик влета во терен за да го сопре Мбапе (ФОТО)

Навивач на Селтик влета во терен за да го сопре Мбапе (ФОТО)

Килијан Мбапе е речиси незадржлив. Не можеше да го сопре одбраната на Селтик, па при резултат 0-3 на теренот влета домашен навивач. Сакаше да му удри клоца на фудбалерот на Пари Сен Жермен, и за среќа, тоа не му успеа.

Селтик сигурно ќе заработи голема казна за лошата организација на натпреварот, а Мбаше и „светците“ од Глазгов си заминаа со убедлив триумф од 0-5.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.