Назор: Го контролиравме мечот од самиот старт, заслуживме да триумфираме - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Назор: Го контролиравме мечот од самиот старт, заслуживме да триумфираме

Назор: Го контролиравме мечот од самиот старт, заслуживме да триумфираме

Тренерот на МЗТ Скопје, Анте Назор, смета дека неговата екипа ја заслужи вечерашната победа над Карпош Соколи, втора во финалната серија за водство од 2-1, бидејќи го контролираа мечот од самиот почеток. Сепак, Назор истакна дека овој триумф брзо ќе биде заборавен, бидејќи фокусот мора да остане на максимално ниво, за неговиот тим да ја обезбеди третата победа – за одбрана на шампионската титула.

„Заслуживме да победиме, тоа е неспорно. Моите играчи ја контролираа средбата од почеток, покажавме цврст карактер кога беше најпотребно. Но, овој натпревар треба веднаш да се заборави и да се концентрираме на следната средба, бидејќи таков е ритамот на оваа финална серија, едноставно нема време за ништо друго освен да останеме фокусирани. Се надевам дека ќе одиграме подобро од последниот пат кога гостувавме во салата „Борис Трајковски“. Во мојата тренерска кариера не ги коментирам работите кои немаат врска со кошарката, вечерва имаше доста такви ситуации кои немаа врска со овој спорт“ – изјави Назор по натпреварот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.