НБА издание на ’од играчка - плачка’ (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

НБА издание на ’од играчка – плачка’ (ВИДЕО)

НБА издание на ’од играчка – плачка’ (ВИДЕО)

Бостон синоќа го преслуша Вашингтон со 117-108 и покрај блескавото издание на Ајзеа Томас кој уфрли 32 поени вниманието беше насочено кон Џеј Краудер и Џон Вол. Двајцата кошаркари по завршувањето на натпреварот се шегува еден со друг покрај аут-линијата, но од засега непозната причина кошаркарот на Селтикс со прст го допра Вол по нос што предизвика бурна реакција од страна на кошаркарот на Вашингтон. Настана мала турканица, се вмешаа и останатите играчи, но расправијата не заврши со поголем конфликт.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.