НБА издание на ’од играчка – плачка’ (ВИДЕО)

Бостон синоќа го преслуша Вашингтон со 117-108 и покрај блескавото издание на Ајзеа Томас кој уфрли 32 поени вниманието беше насочено кон Џеј Краудер и Џон Вол. Двајцата кошаркари по завршувањето на натпреварот се шегува еден со друг покрај аут-линијата, но од засега непозната причина кошаркарот на Селтикс со прст го допра Вол по нос што предизвика бурна реакција од страна на кошаркарот на Вашингтон. Настана мала турканица, се вмешаа и останатите играчи, но расправијата не заврши со поголем конфликт.

Се вчитува...