Недвед е оптимист: Јувентус нема да се исплаши од Барселона - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Недвед е оптимист: Јувентус нема да се исплаши од Барселона

Недвед е оптимист: Јувентус нема да се исплаши од Барселона

Среќата не му беше наклонета на Јувентус при ждребот на двојките за четвртфиналето од Лигата на шампионите, но Павел Недвед е оптимист дека „старата дама“ може да ја елиминира Барселона и да се пласира меѓу најдобрите четири клуба во Европа сезонава. „Црно-белите“ пред две сезони загубија од каталонскиот гигант во големото финале, но нивниот директор е убеден дека лекцијата е научена и дека овојпат Јуве ќе се прикаже во далеку подобро издание.

Едно е сигурно, Јувентус нема да се исплаши од Барелона. Подготвени сме за предизвикот, мислам дека овој двомеч доаѓа во вистински момент бидејќи формата на нашиот тим се движи во нагорна линија. Не размислуваме за одмазда за тоа финале, туку за фасцинантните натпревари што ќе ги играме со каталонскиот гигант. Ја почитуваме Барса, но не премногу бидејќи знаеме дека можеме да играме против овој ривал. За да ја елиминираме Барса мораме да ги одиграме најдобрите натпревари оваа сезона, но верувам дека сме способни за такво нешто“ – истакна директорот на „старата дама“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.