Нејмар: Би сакал во иднина да работам со Мурињо или Гвардиола - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Нејмар: Би сакал во иднина да работам со Мурињо или Гвардиола

Нејмар: Би сакал во иднина да работам со Мурињо или Гвардиола

Бразилската суперѕвезда на Барселона, Нејмар, изјави дека во иднина би сакал да заигра во англиската премиер лига. Иако имаше шанса да му се исполни желбата, Нејмар во 2013 година потпиша за каталонскиот клуб и покрај бројните понуди од Англија. Минатото лето имаше шпекулации дека и Мурињо и Гвардиола го сакаат бразилскиот репрезентативец, но од трансферот ништо не се случи, бидејќи никој не сакаше да ја плати астрономската клаузула на Нејмар.

„Ја сакам лигата. Има многу возбудувања, трилери, секој може да победи секого. Никогаш не се знае кој ќе биде шампион. Сите предвидуваат едно, а на крајот ќе се случи нешто слично како со Лестер, ќе освои тимот кој најмалку очекуваат. Така е и оваа година, сите зборуваа за битка помеѓу Јунајтед и Сити, но Челси и Антонио Конте направија сензација и сега тие се најблиску до трофејот.

Би сакал во иднина да заиграм во Англија. Да работам со тренери како Мурињо и Гвардиола. Им се восхитувам на Јунајтед, Челси, Арсенал и Ливерпул. Тие се големата четворка кои секоја се меѓу главните конкуренти за титула.“ – изјави Нејмар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.