Нејмар е бесен, бара ПСЖ да го продаде Кавани! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Нејмар е бесен, бара ПСЖ да го продаде Кавани!

Нејмар е бесен, бара ПСЖ да го продаде Кавани!

Конфликтот меѓу Едисон Кавани и Нејмар во редовите на ПСЖ е преголем за работите да можат да се решат по мирен пат. А чувствувајќи моќ и поддршка од претседателот Ал Келаифи, Нејмар решил да покаже кој е кој во клубот, иако само што пристигна, барајќи Кавани шти поскоро да си замине од „Паркот на принцовите“.

Уругваецот денеска порача дека ситуацијата се смирува и дека нема непријателство меѓу него и Нејмар, но бразилската ѕвезда по се изгледа се чувствува навредено откако втор натпревар по ред не му е дозволено  да изведе пенал. Каталонските медиуми повикувајќи се на извори блиски до Бразилецот тврдат дека тој самиот иницирал конфликт во соблекувалната, за потоа гласно да побара од Ал Келаифи да го продаде Уругваецот.

На потег е првиот човек на ПСЖ, кој стори се за да го убеди Нејмар да дојде на „Паркот на принцовите“, па интересно ќе биде да се види дали Катарецот ќе ги смири страстите меѓу двете мегаѕвезди, или ќе подлегне на притисокот и ќе го продаде Кавани веќе во јануари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.