Некогаш баскетов мислиш ’медицинка’ е... (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Некогаш баскетов мислиш ’медицинка’ е… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Некогаш баскетов мислиш ’медицинка’ е… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Некогаш кошарката е лесна за играње, ама кога се оди како ’подмачкано’. Но, кога колата ќе тргне удолу, тогаш нема запирање. За Карпош Соколи настапот во ФИБА Еврокупот се чини дека е мачење…А тогаш и баскетот изгледа дека е тежок како ’медицинка’. Потребна е инјекција, и тоа финансиска за да се отвори обрачот малку пошироко, па и баскетот да може почесто да влегува…

sokoli so solnok 1
sokoli so solnok 2
sokoli so solnok 3
sokoli so solnok 4
sokoli so solnok 6
sokoli so solnok 7
sokoli so solnok 8
sokoli so solnok 9
sokoli so solnok 10
sokoli so solnok 11

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.