Нема место за Перо Антиќ на турскиот „Олстар“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Нема место за Перо Антиќ на турскиот „Олстар“

Нема место за Перо Антиќ на турскиот „Олстар“

Претстојниот викенд, в недела, ќе се одигра турскиот пандан на „Олстар“ натпреварот. Гласањето заврши, а двата тима, поделини на Европа и Азија ги добија своите финални ростери и тренери. Пет соиграчи на Перо Антиќ добија или место во „Олстар“ тимовите или во некој од мини-натпреварувањата кои ќе се одржат на полувремето (тројки, забивања…), но не и поранешниот капитен на македонската репрезентација.

Тим АЗИЈА:
Тренер: Орхун Ене
Стартна петорка:
Џордан Теодор
Костас Слукас
Богдан Богдановиќ
Дахуан Самерс
Екпе Јудо
Измени:
Бариш Ермиш
Фуркан Коркмаз
Матеуш Понитка
Окбен Ујубај
Шак Меккисик
Давон Џеферсон
Џулијан Рајт

Тим ЕВРОПА
Тренер: Велимир Перасовиќ
Стартна петорка:
Томас Ертел
Синан Гулер
Чеди Осман
Вил Клајбрн
Владимир Штимац
Измени:
Бред Ванамејкер
Ерл Кларк
Брајант Данстон
Кени Хејс
Јака Клобучар
Семих Ерден
Остин Деј

Натпревар во тројки:
Биркан Батук
Михаел Топмсон
Мелих Махмутоглу
Шон Арманд
Маркус Денмон
Василије Мичиќ

Натпревар за забивање:
Тајлер Ханикат
Фуркан Коркмаз
Џош Овенс
Стефан Муди
Озирис Елдриџ
Јан Весели

Натпревар во способности:
Кенан Сипахи
Берк Угурлу
Алп Карахан
Чан Коркмаз
Јигит Арлан
Догуш Ездемироглу

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.