Нема шега со Работнички (фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Нема шега со Работнички (фотогалерија)

Нема шега со Работнички (фотогалерија)

Марин Докузовски јасно стави до знаење дека за битка за титулата неопходно ќе биде уште некое засилување, но со изданието што денеска неговите избраници го прикажаа против Блокотехна – Работнички јасно стави до знаење дека поседува потенцијал за да се вмеша во битката за трофеите.

Веќе нема шега, составен е спој од искусни домашни играчи и квалитетни странци, кои со додавање на двајца до тројца нови кошаркари (нешто што се очекува да се случи до крајот на годинава), Работнички ќе има тим способен да го симне МЗТ Скопје од тронот на македонската кошарка.

Блокотехна дојде во „Градски парк“ без пораз, но немаше лек за одбраната на „доктор Докузовски“, која функционираше беспрекорно. Амбициозниот состав од Гевгелија сигурно ќе извлече поуки од денешниот пораз и ќе ги поправи пропустите за во иднина, но вечерашниот меч беше многу повеќе демонстрација на моќ на Работнички, отколку слабост на гостите.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.