Немате дресови?! Може и со маици, а бројките со фломастер...(ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

Немате дресови?! Може и со маици, а бројките со фломастер…(ВИДЕО)

Немате дресови?! Може и со маици, а бројките со фломастер…(ВИДЕО)

Романија и се е можно. Се играше првиот полуфинален меч од Купот, а гостите играа со маици, со бројки испишани со фломастер. Таргу Муреш го пречека Поли Темишвар, а гостите дојдоа со речиси слични дресови како и домаќинот. И резервните не одговараа за судијата да дозволи почеток на дуелот, па мораше да се импровизира.

Фудбалерите на Темишвар облекоа бели маици, бројките им ги испишаа со фломастер, и натпреварот почна. А со новата гарнитура дресови им оди одлично. Победија со 2-4…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.