Нестор-гол ја реши Перуџа, Палермо се уште без пораз во Серија Б - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Нестор-гол ја реши Перуџа, Палермо се уште без пораз во Серија Б

Нестор-гол ја реши Перуџа, Палермо се уште без пораз во Серија Б

Палермо повторно го слави Илија Несторовски откако македонскиот напаѓач го постигна голот за победа на сицилијанскиот клуб во дербито на петтото коло од Серија Б против Перуџа. Тимот на Перуџа допатува на Сицилија без пораз во досегашниот дел од сезоната, но сепак потклекна пред Палермо.

Несторовски беше стрелец на победничкиот погодок, со прецизен удар од белата точка на десетина минути до крајот.

Палермо се уште е без пораз во досегашните пет кола од Серија Б, собирајќи девет бода, четири помалку од Фросиноне.


Nestorovski I. (Penalty) Goal HD Palermo 1… by billiemccarroll

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.