Несторовски и Трајковски елиминирани од Купот на Италија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Несторовски и Трајковски елиминирани од Купот на Италија

Несторовски и Трајковски елиминирани од Купот на Италија

Македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски уште во раната фаза од натпреварувањето ги завршија настапите оваа сезона во Купот на Италија.

Несторовски и Трајковски, со својот Палермо, се елиминирани во третата рунда од Каљари. На гостувањето против Каљари, Палермо одигра 1-1 по регуларниот дел и продолженијата од мечот, но по изведувањето на пеналите загуби со 4-2.

Трајковски одигра 60 минути за Палермо на натпреварот, а Несторовски иако го одигра целиот натпревар изненадувачки не беше одреден меѓу изведувачите на ударите од белата точка за својот тим.

Денеска од 18 часот својот натпревар во Купот на Италија го игра и Горан Пандев. Неговата Џенова ја очекува дуел со Чезена.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.